‘Çiçek Açan Şehirler’ Projesi için jüri geliyor

‘Çiçek Açan Şehirler’ Projesi için jüri geliyor

proje_

Antalya’nın Kaleiçi ile katıldığı ‘Çiçek Açan Şehirler’ projesinin jüri üyeleri Antalya’ya geliyor. 3 gün kalacak olan jüri, şehrin doğal güzelliklerini de gezecek.

Kanada merkezli bir Sivil Toplum Örgütünün başlattığı uluslar arası bir yarışma olan ‘Çiçek Açan Şehirler’ projesinde sona geliniyor.  Toplumsal katılım sağlanarak şehirlerin çiçeklendirilmesini ve yeşillendirilmesini teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmaya Antalya  “Çiçek Açan Antalya” projesiyle katılırken, Kaleiçi’nde Hıdırlık Sokak, Mermerli Sokak, Hesapçı Sokak ve Eski Yanık Hastane alanı çiçeklerle süslendi.

YOĞUN PROGRAM BEKLİYOR
‘Çiçek Açan Antalya’ sokaklarını değerlendirmek üzere Kanada’dan  22 ve 25 Temmuz tarihleri arasında Antalya’ya gelecek olan Jüri üyelerin yoğun bir program  bekliyor. 3 gün Antalya’da kalacak olan Kanadalı jüri üyeleri protokol ziyaretleri yanı sıra proje alanı ziyareti yapacak. Jüri üyeleri Antalya Valisi Muammer Türker ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i de ziyaret edecek. Çiçek Açan Şehirler projesi jüri üyelerine proje sunumu yapılacak. Antalya Valiliği ile birlikte yürütülen proje için jüri valilik ziyaretini ihmal etmeyecek. Doğa harikası Düden ve Kurşunlu Şelalasini gezecek olan jüri üyeleri Expo “2016 Alanı için ağaç dikimi yapacak.

STK’LARLA İŞBİRLİĞİ
Çiçek Açan Antalya  Projesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Valilik, Expo 2016, ,İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Peyzaj Mimarları Odası  ve STK’larla işbirliği içinde yürütülüyor. Proje kapsamında Kaleiçi’nde düne ve bugüne dair tüm değerlerini içinde barındıran, onu koruyan ve bu değerlerin gelecek kuşaklara da aktarılmasını sağlayacak düzenlemeler yapıldı. Yaklaşık 4 milyon 530 bin lira bedel ile  uygulamaya çıkan Kaleiçi Hıdırlık Sokak Kentsel Tasarım Projesi, 9 Mart 2015 tarihinde başladı ve 6 Temmuz 2015 tarihinde yapımı tamamlandı.