LOGO HİKAYESİ

logo_hikaye_LOGONUN HİKAYESİ

SEMBOL : Çiçek Açan Şehirlere gönderme yapması temelinde, ana formdaki yapraklar belli bir düzende dağıtılarak çiçek yaprağı algısına yönelim sağlanmıştır.
Ortaya konulan turuncu dairesel form aynı şekilde Antalya Büyükşehir Belediyesi logosunda da bulunmaktadır. Kentin sıcakkanlı insanlarını, güneşi ve turunçgilleri simgelemesi amacıyla yerleştirilmiştir. Etrafa sardığımız mavi sarmalla tüm canlıların yaşam kaynağı olan ve kentimizde en sağlıklı şekilde var olan temiz gökyüzü, temiz su, temiz deniz üçlemine vurgu yapılmıştır. Formun bütününde, temiz gökyüzü altında temiz su kaynaklarının olduğu yerde (yani Antalya’ da) açan çiçeklere ve çiçekler temsilinde tüm canlılara atıfta bulunulmuştur.

KALİGRAFİDE : Antalya kelime ve anlam vurgusunu sağlamak için ince ve uzun aynı zamanda tarihsel göndermeleri olan bir yazı karakteri seçilmiştir. Antalya’ nın “A” harfleri orantılı olarak üstten ve alttan uzatılmış, şehrin tarihi doku timsallerinden biri olan “üç kapılar”, Antalya’ nın zengin tarihi kaynaklarını temsilen simgelenmiştir.

In Bloom yazısı da yan yazı fontuyla Antalya’ nın şehir kimliğinde var olan ve bu etkinliğin de aynı zamanda pekiştireceği, sosyal dokuya katacağı modernizm, estetik, kültür,sanat  ve eğlencenin ifadesi amacıyla kullanılmıştır.